Tirana
broken clouds
18 ° C
18 °
18 °
68 %
4.6kmh
75 %
Sht
17 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
18 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Arben Imami akuza të forta Bashës: Kur shiten vendet e kandidatëve për deputetë, krijohen probleme serioze

spot_img

Lajme të ngjashëm

Arben Imami ka bërë akuza të forta ndaj kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Indirekt, Imami ka lënë të kuptohet se vendet në listat e kandidatëve për deputetë janë shitur.

“Ne nuk menduam se Berisha ndante para me Fatos Nanon.

Nuk i ka shkuar askujt ndërmend dhe sigurisht nuk e bënte, të shiste vendet për kandidatë për deputetë. Kur shiten vendet për kandidatët për deputetë, cfarë mund të kërkohet përse shet voton një fshatar?

Është ky reputacion që nuk është krijuar rastësisht. Ja kanë thënë njerëzit edhe në zyrë, që ky është repucationi.

Si lind ky? Sepse sheh njerëz të panjohur dhe pa lidhje në listë. Njerëz që nuk kanë investuar në parti. Cili është mekanizmi që shkojnë atje?

Këtë e kanë kuptuar shqiptarët para nesh. Dy vitet e fundit i gjthë humori është me Lulzim Bashën. Ky është problem serioz”, tha Imami në emisionin “Të Paekspozuarit”.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img