Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
49 %
3.1kmh
0 %
Mar
5 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
12 °
E martë, 31 Janar, 2023

Arben Imami akuza Bashës për zgjedhjet në PD: Hoqe nga anëtarësia 30 mijë themelues, si do i fitosh zgjedhjet e përgjithshme?!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Arben Imami akuzon Lulzim Bashën se ka hequr nga lista e anëtarësisë së PD për zgjedhjet e 13 qershorit, 30 mijë themelues të kësaj force politike. Sipas Imamit, këta themelues janë larguar pasi nuk kanë qenë dakord me politikat e Bashës.

“Heqja e 30 mijë anëtarëve nga lista, që janë themeli i PD. Keta gjithë këto vite nuk bashkohen me politikat e Lulzim Bashës. Tani kjo pjesë edhe formalisht u përzu nga PD-ja. Sa shance ka PD të fitojë zgjedhjet e ardhshme, kur 25-30% e anëtarësisë që nga themeli i PD janë përzënë?”, tha Imami.

Më tej, ai i quajti si të montuara zgjedhjet e vitit 2017.

“Në vitin 2017 z. Basha ka marrë 25000 vota më pak se në vitin 2021 dhe arsyeja është se zgjedhjet e para 4 vitesh kanë qenë totalisht të montuara. Këto zgjedhje janë përtej njohjes apo mosnjohjes. Kandidatët nuk kanë pasur listat. Edhe sot pasi kanë mbaruar zgjedhjet kandidatët nuk kanë listat e partisë. I them z. Basha që ti nuk je kryetar i një subjekti terrorist, komunist, që i mban të fshehta listat e partisë. Në një parti si PD nuk mund të ketë lista të fshehta të partisë”, shtoi ai.

Më shumë


spot_img
spot_img