Hapësire reklamuese

Politikë

“Arben Ahmetaj ishte zëvendësi juaj”, Açka-Ramës: A ke cipë? Jep dorëheqje

Shkruar nga Newsbomb
“Arben Ahmetaj ishte zëvendësi juaj”,

Deputetja e PD, Flutura Açka ka reaguar pas deklaratave të ish-zv.kryeministrit Arben Ahmetaj, i cili ka bërë përgjegjës për inceneratorin e Tiranës Edi Ramën dhe Erion Veliajn.

Açka ka bërë një postim në rrjetet sociale, ku i drejtohet kryeministrit Edi Rama duke thënë se duhet të japë dorëheqje.

Postimi i plotë i Açkës:

Zoti Kryeministër,

Jepni dorëheqjen, nëse keni ende një fije dinjitet!

Burri pas shpinës suaj në janar të vitit 1914, pra plot 110 vite më parë dha dorëheqjen vetëm për një telegram kompromentues që u gjet në anijen turke që do të bënte puçin qeveritar. Insinuata nuk u vërtetua kurrë, por ai iku.

Arben Ahmetaj ishte zëvendësi juaj. Ai ju çoi sinjal si i ngjashmi juaj dhe në kushtet e omertës suaj mafioze, të hodhi dorashkën.

Durlin me të bëjeni në SPAK, jo në zyrat é shqiptarëve e me taksat e shqiptarēve.

Çështja është; a ke ti më cipë?

Lexo edhe: Të vërtetat e Ahmetajt “furtunë” në politikë, opozita kërkon protesta: T’i shporrim

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese