Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
2.1kmh
0 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Apple prezanton aplikacionet dhe lojërat më të përdorura në 2018, kryesojnë Youtube dhe Fortnite

spot_img

Lajme të ngjashëm

b21ad5bd966cc60997319474781f6a6f

Si çdo fundviti Apple ka prezantuar listën me aplikacionet dhe lojërat më të përdorura të vitit 2018.

Kështu përsa i përket ‘Top 20’ aplikacioneve më të përdorura, kryesimin këtë vit e ka marrë Youtube nga vendi i tretë që mbajti vitin e kaluar. Ndërkohë që vendin e dytë e ka zënë Instagrami dhe të tretin Snapchat.

YouTube

Instagram

Snapchat

Messenger

Facebook

Bitmoji

Netflix

Google Maps

Gmail

Spotify Music

Amazon

Uber

ËhatsApp Messenger

Pandora

Ëish

TikTok

Cash App

Google Photos

Google Chrome

Tëitter

Gjithashtu Aplle ka prezantuar dhe listën e lojërave më të përdorura të këtij viti, dhe kryesimin e mban loja Fortnite, e ndjekur nga Helix Jump dhe Rise Up.

Fortnite

Helix Jump

Rise Up

PUBG MOBILE

Hole.io

Love Balls

Snake VS Block

Rules of Survival

ROBLOX

Dune!

Subëay Surfers

Episode

Ëord Link

Toon Blast

Color Road!

HQ Trivia

Tëisty Road!

8 Ball Pool™

Kick the Buddy

Sniper 3D Assassin: Gun Games

 

Më shumë

spot_img