Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1kmh
0 %
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
15 °
Mar
13 °
Mër
9 °
E shtunë, 1 Prill, 2023

Apple nxjerr përditësimin e ri, iOS 9.3 premton t’ju ndihmojë të flini gjumë

Lajme të ngjashëm

Së bashku me prezantimin e modeleve të reja, iPhone SE dhe iPad Air 3, Apple do të njxerrë mbrëmjen e sotme edhe softuerin e ri iOS 9.3.

Gjigandi amerikan i teknologjisë premton se përditësimi i ri do t’i ndihmojë pëdoruesit ta kenë më të thjeshtë për të rënë në gjumë, pasi ka opsionin e ri “Night Shift”, që ndryshon ngjyrat e ekranit për të mos krijuar shqetësime të gjumit. iOS 9.3 do të ketë gjithashtu përmirësime në sistem she në aplikacionet bazë si Health, News dhe Notes.

Më shumë