Tirana
heavy intensity rain
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
76 %
3.1kmh
75 %
Hën
11 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

Apple bën një njoftim të rëndësishëm rreth produkteve të saj, zemërohen miliona klientë

Lajme të ngjashëm

Gjigandi amerikan i teknologjisë, Apple, sapo pranoi zyrtarisht se të gjitha produktet e saj janë të ndërtuara të kenë një jetëgjatësi nga tre deri në katër vite.

Kompania njoftoi se të gjitha pajisjet e saj, përfshi edhe aksesorë të ndryshëm dhe Apple Watch, mund të rezistojnë rreth 3-4 vite por ka raste edhe më gjatë, megjithatë Apple deklaroi se po bën gjithçka që të zgjasë jetëgjatësinë e tyre.

Edhe përsa i përket programit, kompania ofron suport për iPhone dhe iPad për gati tre vite, kryesisht me përditësime.

Fakti që Apple pretendon të shesë produkte të cilësisë së lartë me një çmim tepër të lartë, duke patur parasysh që këto produkte mund të prishen pas tre vitesh, ka inatosur miliona klientë të kompanisë.

Më shumë