Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
58 %
0.5kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
29 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Aplikimi i 80% të policëve për Lotarinë Amerikane, Vasili: Turp i Ramës, jetojnë nën minimumin jetik

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i grupit parlamentar të LSI Petrit Vasili ka reaguar pasi sindikata e policisë në një letër drejtuar kryeministrit Edi Rama shprehet se rreth 80% e efektivëve të Policisë së Shtetit kanë aplikuar për Lotarinë Amerikane.

Me anë të një postimi në Facebook, Vasili e ka cilësuar këtë turp të Ramës, teksa shprehet se 70% e familjeve të policëve jetojnë nën minimumin jetik.

Reagimi i plotë i Vasilit:

Per turpin e Edi Rames 80% e policeve kane aplikuar per llotarine amerikane.

Per faqen e zeze te Edi Rames 70% e familjeve te policeve jetojne nen minimumin jetik.

Ne ditet e errta te Edi Rames shqiptaret kane qene me te pasigurte se asnjehere,pronat e tyre me te rrezikuara se kurre,familjet me te shqetesuara se asnje here.

Me te qetet dhe te sigurtet ne ditet e Edi Rames kane qene vetem trafikantet dhe kriminelet.

Ne ditet e zeza te Edi Rames shqiptaret e kane pare lirine,dinjitetin te neperkembur dhe policine te demoralizuar,te varfer dhe te percmuar e neperkembur dhe jo si mbrojtjen e tyre..

Cdo dite me tej e Edi Rames eshte dite e keqe per kedo.

Më shumë

spot_img