Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
57 %
3.1kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
7 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

Apeli refuzon kërkesën e mbrojtjes, Thaçi mbetet në paraburgim në Hagë

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykatës Speciale në Hagë ka hedhur poshtë kërkesën e parashtruar nga Hashim Thaçi kundër vendimit të gjykatësit të procedurës paraprake për mbajtjen e tij në paraburgim.

Sipas Apelit Thaçi ka dështuar të dëshmojë se pse vendimi paraprak ka qenë i paarsyeshëm për rreziqet nëse ai lirohet.

Kujtojmë se ish-presidenti Hashim Thaçi, kryeparlamentari Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi po mbahen në paraburgim në Hagë që prej Nëntorit të vitit të kaluar, pasi akuzohen për krime lufte.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img