Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
4.1kmh
20 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Apeli i Posaçëm rrëzon kërkesën e mjekut milioner, Gjykata: Vazhdon të jetë i pezulluar, nuk do ta ushtrojë profesionin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Posaçme e Apelit rrëzon kërkesën e mjeut Edvin Prfiti për t’u rikthyer në detyrë, si mantelbardhë, shkruan newsbomb.al. Përmes avokatit të tij, Prifti kërkonte që t’i hiqej masa e pezullimit, por kjo kërkesë është rrëzuar nga GJKKO.

Pak ditë më parë, Edvin Prifti i akuzuar për veprat peanle “Korrupsioni pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike” (më shumë se një rast) dhe “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale”, mori leje nga Apeli që të rikthehej në detyrë si pedagog.

Mirëpo, për t’u kthyer përsëri në detyrë si mjek, Gjykata nuk është bindur dhe ka rrëzuar kërkesën e tij, shkruan newsbomb.al.

Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë Për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka vendosur sekuestro preventive mbi llogaritë bankare të mjekut Prifti, 51.479.368 Lekë (të reja) dhe 177.497 Euro.

1- Lexo edhe: SPAK sekuestron dy llogari bankare të mjekut Edvin Prifti
2- Lexo edhe: Mjeku Edvin Prifti rikthehet në detyrë si pedagog

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img