Tirana
clear sky
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
28 %
4.1kmh
0 %
Enj
34 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
36 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Apeli i ndërkombëtarëve “nuk pi ujë”, Kuvendi zgjedh këshilltaren e Ramës në krye të AMA-s (EMRI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sot në kuvend është zgjedhur me 83 vota pro kandidatura e Armela Krasniqit, për kryetare e institucionit të AMA-s (Autoriteti i Mediave Audiovizive).

Në garë ishte gjithashtu edhe Alket Dibra që u votua me vetëm 9 vota. Kuvendi nuk bëri mbrapa edhe pas thirrjeve të opozitës, BE, OSBE apo dhe ambasadës britanike.

Armela Krasniqi ka mbajtur postin e zëdhënëses së PS pranë kryeministrit Rama.

210941070 870748850198757 6038407960829958950 n

Më shumë

spot_img
spot_img