Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
93 %
2.1kmh
75 %
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
Enj
17 °
Pre
12 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Apeli i GJKKO pranon kërkesën e SPAK, lihet në burg Alqi Bllako

spot_img

Lajme të ngjashëm

Apeli i Posaçëm GJKKO ka lënë në burg ish-deputetin socialist, Alqi Bllakon, i cili akuzohet se ka shpërdoruar detyrën dhe ka marrë përfitime të parregullta, për inceneratorin e Fierit.

Bëhet me dije se ka qenë SPAK që ka kërkuar masën “arrest me burg” për Bllakon për inceneratorët e Elbasanit.

Hetimet e SPAK për inceneratorin e Elbasanit kanë rënduar pozitat e ish deputetit Aqi Bllako, ku përveç akuzës së “shpërdorimit të detyrë”, kryer në bashkëpunim për inceneratorin e Fierit, prokuroria e Posaçme ka ngritur ndaj tij edhe akuzën e “korrupsionit”.

Në këto kushte, Prokuroria Speciale ka kërkuar masë të dytë sigurie në GJKKO, masë “Arrest në burg”, kërkesë që sot është pranuar nga Apeli i GJKKO duke lënë në qeli ish-deputetn për aferën e inceneratorëve.

Më shumë
spot_img
spot_img