Tirana
light rain
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
5.1kmh
100 %
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
10 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

Apeli i familjes nga Tirana: Djali 18 muajsh me tumor në sy, duhet të operohet në Turqi që të shpëtojë shikimin

spot_img

Lajme të ngjashëm

Brihan Xhani, vogëlushi që shikoni në foto kërkon ndihmën e shqiptarëve për një ndërhyrje në sy. Familja e vogëlushit nga Tirana bën me dije se Brihani ka një masë tumorale në syrin e majtë, e cila i ka marrë dhe shikimin.

Ai duhet të operohet në Turqi sepse vetëm atje bëhet kjo lloj ndërhyrje.

Për shkak të pamundësisë financiare, familja Xhani kërkon ndihmë për djalin që ai t’i nënshtrohet operacionit dhe të shpëtojë shikimin, pasi nëse nuk bëhet operacion në kohë masa tumorale mund të përhapet dhe në syrin e djathtë.

Apeli i drejtohet kujtdo që ka mundësi për të dhuruar për t’i shpëtuar dritën e syve Brihan Xhanit. Më poshtë janë dhe të dhënat bankare dhe llogaria e hapur për vogëlushin 18 muajsh.

Më shumë
spot_img
spot_img