Tirana
overcast clouds
17 ° C
17 °
17 °
82 %
1.5kmh
90 %
Hën
21 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
18 °
Pre
17 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

“Aparaturat e syve dhe e veshëve është prej 30 vjetësh”, pensionisti i ankohet, Rama: Fokusi është vaksina, bëje atë njëherë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka qenë në qytetin e Shkodrës aty ku dhe po inspekton nga afër procesin e vaksinimit për personat mbi 70-vjeç.

Një prej të moshuarve të pranishëm në qendrën ku po zhvillohet procesi i vaksimit i është ankuar kryeministrit se në Shkodër mungojnë aparaturat moderne për sytë dhe veshët.

“Në Shkodër aparatura e syve dhe e veshëve është e para 30 vjetësh”- thotë pensionisti.

Rama iu përgjigj se momentalisht fokusi dhe vëmendja është tek vaksina. “Bej vaksinën njëherë tani, dhe jemi në rregull njëherë me vaksinën.”- i përgjigjet Rama

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img