Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
2.1kmh
0 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

AP dhe BBC raportojnë protestën e opozitës në Tiranë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Disa media ndërkombëtare kanë raportuar për protestën e organizuar ditën e sotme në Tiranë nga Partia Demokratike kundër qeverisë së drejtuar nga kryeministri Edi Rama.

Gjigandi britanik BBC shkruan se me mijëra protestues janë perleshur me policinë gjatë protestës së opozitës. Në shkrim pasqyrohen kërkesat e protestuesve për qeverinë si dhe një historik lidhur me simbolikën e 8 dhjetorit në vendin tonë.

Edhe agjencia tjetër e lajmeve Associated Press ka raportuar për protestën e PD-së përpara godinës së Kryeministrisë.

Mediat të njohura ndërkombëtare si New York Times i janë referuar AP lidhur me situatën e krijuar sot në Tiranë. 

Më shumë

spot_img