Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
26 %
3.6kmh
0 %
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
Enj
36 °
E diel, 7 Gusht, 2022
spot_img

Anxhela Peristeri zbulon se është me origjinë greke: Gjyshi im dhe mbiemri janë…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Këngëtarja shqiptare Anxhela Peristeri gjatë një interviste për televizionin grek ‘ERT’ ka folur për këngën e saj ‘Karma’, me të cilën do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion.

Në këtë intervistë ndër të tjera, këngëtarja zbuloi edhe origjinën e saj greke, e cila lidhet me rrënjët e gjyshit në Greqi, si dhe mbiemrin Peristeri.

albsig

“Gjyshi im ishte grek, pra edhe mbiemri im Peristeri është grek. Kam punuar në Greqi dhe kam bashkëpunuar me emra të njohur atje si Paolo, Antonis Remos, Valentis, Lena dhe Papadopoulu. Shqipëria është atdheu im, kam lindur dhe rritu këtu, jam bërë e famshme këtu dhe njërëzit më kanë mbështetur dhe vazhdojnë të më mbështesin. Greqia është një vend i mrekullushëm e adhurojë, atje kam shumë miq dhe kam jetuar kohën më të mirë”, është shprehur Anxhela Peristeri.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img