Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
37 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Anxhela Peristeri pritet të ‘ndezë’ nesër skenën e “Eurovisionit”, zbuloni renditjen e këngëtares

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Mbrëmjen e djeshme u mbyll nata e parë e festivalit më të madh muzikor në Evropë “Eurovizion”.

Nga 16 shtete që kishin të drejtë të performonin, vetëm 10 shtete arritën të sigurojnë një vend në finalen e madhe më datë 22, ku do të dalin në skenë sërish Norvegjia, Izraeli, Rusia, Azerbajxhani, Malta, Lituania, Qipro, Suedia, Belgjika dhe Ukraina.

Në mbrëmjen e dytë të gjysmëfinales do të performojë edhe këngëtarja që përfaqëson Shqipërinë, Anxhela Peristeri.

Me këngën “karma”, pritet që Anxhela të ndezë skenën e madhe të “Eurovizionit”. Mbrëmjen e nesërme ajo do të jetë e 11-ta në radhë për të performuar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img