Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
51 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
35 °
Sht
36 °
Die
37 °
E mërkurë, 29 Qershor, 2022
spot_img

Anulohet tenderi për ngritjen e satelitëve “Albania 1” dhe “Albania 2” në hapësirë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Anulohet procedura e tenderit për ngritjen e satelitëve Albania 1” dhe “Albania 2” në hapësirë.

Lajmi është bërë me dije nga Ministria e Mbrojtjes, e cila ka njoftuar se procedura është anuluar pasi nuk ka pasur asnjë ofertë të paraqitur që përputhej me kriteret e përcaktuara në dokumentet e tenderit.

albsig

spring

Më herët kryeministri Edi Rama vendosi si afat muajin mars 2022, për dërgimin e satelitëve, por ky premtim nuk u mbajt. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img