Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
42 %
4.6kmh
0 %
Sht
31 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022
spot_img

Antony Blinken publikon emrat: Këta janë “Kampionët e Anti-Korrupsionit për vitin 2021”! Të korruptuarit do të ndëshkohen

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka publikuar emrat e “Kampionëve të Antikorrupsionit për vitin 2021” në disa shtete të botës.

Blinken thotë se duke punuar së bahsku, do të ndalohen të korruptuarit që të veprojnë pa u ndëshkuar, teksa rikonfirmon angazhimin e DASH në luftën kundër korrupsionit dhe mbështetjen për të gjithë personat e angazhuar në këtë luftë.

albsig

spring

“Duke punuar së bashku, ne do të ndalojmë aktorët e korruptuar të veprojnë pa u ndëshkuar.

Departamentgi Amerikan i Shtetit riafirmon angazhimin tonë për të gjithë ata që punojnë për të ndërtuar transparencë dhe llogaridhënie në mbarë botën. Urime Kampionët tanë Antikorrupsion 2021”, shkruan Blinken.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img