Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
17 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

‘Anti-shpifja’/ Soreca: Mirëpresim vendimin për të shtyrë miratimin e paketës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2d1865477890a551b30ae07cda20dd77

Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca ka mirëpritur vendimin e parlamentit për të shtyrë votimin e paketës “anti-shpifje”.

Ai ka deklaruar se tashmë po presin për opinionin e Venecias.

“Mirëpresim vendimin e mazhorancës për të shtyre votimin për këtë paketë. Po presim për opinionin e venecias dhe i inukraojmë autoritetet që t’i adresojnë shqetësimet e tyre”, shkruan Soreca në tëitter.

Kujtojmë që ky vendim u propozua nga Taulant Balla, por nuk u prit mirë nga deputetja e opozitës parlamentare Rudina Hajdari e cila reagoi menjëherë duke thënë se nuk është dakord që të shtyhet diskutimi, pasi sipas saj Balla duhet të ishte konsultuar përpara se të merrte një vendim.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img