Tirana
fog
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
3 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

Anti-kontrabanda sekuestron tre kallashnikovë të çmontuar në Doganën e Kosovës, ndalohen dy shqiptarët

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

71e18db55dcfc6498e3d12a952f04745

Tre armë zjarri kallashnikovë janë sekuestruar nga Policia në Doganën e Kosovës, ndërsa janë ndaluar dy shtetas shqiptarë që i posedonin.

Sipas njotimit, Gjatë kontrolleve rutinore në pikë kalim e Vërmicës oficerët doganor kanë selektuar këtë automjet për kontroll të detajuar, në automjet gjendeshin dy shtetas të Shqipërisë. Gjatë kontrollit nën ulësen e bashkudhëtarit janë gjetur të çmontuara tre armët AK47.

Njoftimi i policisë:

Njësit e anti-kontrabandës së Doganës së Kosovës sot kanë zbuluar të fshehura në një automjet me targa të Shqipërisë armë, respektivisht tre (3)  AK-47 të çmontuar.

Gjatë kontrolleve rutinore në pikë kalim e Vërmicës oficerët doganor kanë selektuar këtë automjet për kontroll të detajuar, në automjet gjendeshin dy shtetas të Shqipërisë. Gjatë kontrollit nën ulësen e bashkudhëtarit janë gjetur të çmontuara tre armët AK47.

Personat janë ndaluar si dhe automjeti është kontrolluar në detaje, derisa rasti tutje është përcjell tek Policia e Kosovës për hetime të mëtejme.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img