Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
30 %
5.1kmh
0 %
Mar
1 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
10 °
Sht
10 °
E martë, 25 Janar, 2022

Anti-emigrant dhe anti-islam, eksperti i ekstremit të djathtë Eric Zemmour shpall kandidaturën për president në Francë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Eksperti francez i ekstremit të djathtë Eric Zemmour njoftoi këtë të martën se ai do të kandidojë për president në zgjedhjet e vitit të ardhshëm në Francë.

63-vjeçari Zemmour njihet si anti-islam dhe anti-emigrant, i cili vjen nga radhët e sfiduesve që kërkojnë të rrëzojnë presidentin Emmanuel Macron në zgjedhjet e vitit 2022.

Në një video të publikuar në rrjetet sociale, Zemmour tha se e mori vendimin për të kandiduar pasi sipas tij “asnjë politikan tjetër nuk ka guximin ta shpëtojë vendin nga fati tragjik që e pret”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img