Anonymus: Do rrëzojmë sistemin politik botëror (Video)

Publikuar tek: bota, më 16:16 22-06-2016 Anonymus: Do rrëzojmë sistemin politik botëror (Video)

Haktivistët e grupit misterioz Anonymus kanë nisur një fushatë të re me qëllim që të rrëzojnë sistemin politik botëror dhe të themelojnë një sistem të ri, nën flamurin e paqes.

Në një konferencë për shtyp Anonymus prezantoi partinë e re të quajtur “Patria e Njerëzimit”, qëllimi i së cilës nuk është të përdorë taktikat e frikës dhe kanosjes, që sipas tyre përdoren nga partitë politike ekzistuese të cilat nuk kanë punuar kurrë për të bashkuar njerëzimin.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Reshje të dendura në Indi, vetëtimat vrasin 79 persona
Sondazhi i fundit për Referendumin, ja çfarë dëshirojnë shumica e britanikëve »
Article Logic
Execution time: 0.011290073394775
array(1) { ["section"]=> string(57) "anonymus-do-rrezojme-sistemin-politik-boteror-video-44287" }