Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
44 %
2.6kmh
0 %
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
34 °
Pre
32 °
E hënë, 2 Gusht, 2021

Ankimimi në KAS dhe Kolegjin Zgjedhor nuk ndryshoi rezultatin e zgjedhjeve, KQZ mblidhet nesër për të miratuar ndarjen e mandateve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve do të mblidhet ditën e nesërme për të miratuar ndarjen e mandateve për 140 deputetët fritues të zgjedhjeve të 25 prillit.

Kjo mbledhje vjen pas përfundimit të procesit të ankimimit në KAS dhe në Kolegjin Zgejdhor, ku rezultati mbeti i pandryshuar.

Zgjedhjet e 25 prillit u ituan nga Partia Socialiste me 74 mandate, e cila mori edhe mandatin e tretë qeverisës, ndërsa më pas vjen PD me 59 mandate, LSI 4 dhe PSD me 3 mandate deputetësh.

Më shumë

spot_img
spot_img