Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
31 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ankesat për zgjedhjet, KAS vendos sot nëse do të ketë rinumërim votash në Berat

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve ka zhvilluar ditën e sotme një mbledhje për të shqyrtuar kërkesat ankimore në lidhje me procesin e zgjedhjeve në qarkun e Beratit.

Kujtojmë se partia Lëvizja Socialiste për Integrim ka kërkuar rinumërimin e votave në këtë qark, pasi sipas tyre ka pasur manipulim të procesit të votimit dhe numërimit.

Më pas pritet që KAS do të shqyrtojë kërkesat ankimore për qarkun e Vlorës.

Në mbledhjen e ditës së djeshme, Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve rrëzoi kërkesën e PD-së dhe LSI-së për përsëritje zgjedhjesh në Gjirokastër.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img