Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
73 %
2.6kmh
0 %
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
E martë, 27 Korrik, 2021

Ankandi i blerjes së Vllaznisë, biznesmeni padit në SPAK Voltana Ademin: Ka shkelur barazinë për pjesëmarrjen në tendera

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Biznesmeni Almiro Gurakuqi ka paditur në Prokurorinë e Posaçme kryebashkiaken e Shkdorës, Voltana Ademin, duke e auzuar për “shpërdorim detyre” në lidhje me ankandin për shitjen e aksioneve të Klubit të Futbollit Vllaznia.

Gurakuqi ishte një nga pjesëmarrësit në ankand për të blerë Vllazninë,por u përjashtua nga gara për shkak se kishte parregullësi në dokumentat e tij. Por Komisioni i Konkurrencës id ha të drejtë biznesmenit për të marrë pjesë në këtë ankand, ndaj Gurakuqi ka paditur kryebashkiaken, duke e cilësuar të padrejtë përjashtimin e tij.

Biznesmeni e akuzon Ademin për “shpërdorim detyre” dhe “shkelje të barazisë së pjesëmarrësve në tendera apo ankande publike”, ndërkohë që do të jetë SPAK që do të vendosë nëse kryebashkiakja e Shkodrës ka shkelur ligjin për përjashtimin e Gurakuqirt nga gara për blerjen e Klubit të Futbollit Vllaznia.

217397061 338767567806687 2480285507589111854 n
217390187 344488293841742 3478655375554794980 n
218172892 1486438025024929 7950411139560743031 n
217479410 246954916958481 1853469074793060708 n
217015761 1002434717164659 4693689792402755114 n

Më shumë

spot_img
spot_img