Tirana
few clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
E diel, 29 Janar, 2023

Ankand për të ndihmuar Ukrainën, xhaketa ushtarake ikonë e presidentit Zelensky shitet në Londër për mijëra paund

spot_img

Lajme të ngjashëm

Xhaketa ikonë ushtarake e presidentit ukrainas, Volodymyr Zelensky është shitur për 90,000 paund në një ankand për mbledhjen e fondeve për Ukrainën e shkatërruar nga pushtimi rus.

Ndërsa Ukraina lufton kundër fuqisë dhe burimeve më të mëdha ushtarake në dispozicion të Vladimir Putinit, ankandet janë zhvilluar për të mbledhur para për kauzën e tyre.

Boris Johnson u përpoq të inkurajonte ofertën në ankand për xhaketën tashmë të famshëm kaki të Zelensky në ankandin në Londër, ku çmimi fillestar ishte 50,000 £.

Zelensky është parë rregullisht duke dhënë përditësime në video-mesazh nga Kievi, i veshur me uniformën e tij ushtarake.

Në ankand kishte dhe sende të tjera, duke përfshirë një enë gjeli që i ishte dhënë Zelensky Boris Johnson gjatë vizitës së tij në kryeqytetin e Ukrainës.

Më shumë


spot_img
spot_img