Hapësire reklamuese

Bota

Anija SPITAL e ushtrisë mbërrin në Nju Jork për të ndihmuar të sëmurët e tjerë jo me Covid-19, spitalet mbushen plot (VIDEO)

Shkruar nga Newsbomb

Anija SPITAL është anije që përdoret nga marina ushtarake e SHBA si spital. Një anije gjigande që është ankoruar ditën e sotme, të hënën, në Nju Jork Harbor, raporton newsbomb.al.

Eshtë një anije me 1000 shtretër spitalor, e pajisur me dhoma për operacione dhe njësi të kujdesit intesiv, se bashku me mjeket, infermieret dhe ndihmësinfermieret.

Sipas informacionit dhënë nga autoritetet, anija do të ndihmojë për pacidentët që nuk janë të prekur nga Covid-19, sepse, sipas informacionit, spitalet janë të mbushura me pacientë të infektuar.

Kryetari i Bashkisë së Nju Jorkut, Bill de Blasip, tha të djelën se "në Nju Jork janë konfirmuar tashmë 33 mijë raste të prekurish nga coronavirus", raporton newsbomb.al.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese