Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
Mër
40 °
E shtunë, 31 Korrik, 2021

Anglia “merr frymë lirisht”, vendos të heqë masat kufizuese kundër Covid-19, caktohet data

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Anglia ka vendosur që të heqë të gjitha masat anti-Covid, duke filluar nga 19 korriku.

Kryeministri britanik Boris Johnson njoftoi planet e  qeverisë së tij për të hequr pothuajse të gjitha masat kufizuese nga 19 korriku.

Duke konfirmuar fjalët për heqjen e plotë të kufizimeve, Boris Johnson tha që të gjitha bizneset mund të rihapen, përfshirë edhe klubet e natës.

Do të hiqen kufizimet në tubimet e brendshme dhe të jashtme, po ashtu hiqet respektimi i rregullit një metër distancë. Në Britaninë e Madhe hiqet edhe masa për mbajtjen e maskës.

Nga 19 korriku, britanikët e vaksinuar me dy doza do jenë në gjendje të udhëtojnë drejt vendeve në listën e verdhë, në gjithë vendet e Evropës pa qenë nevoja të karantinohen në kthim për dhjetë ditë, siç është momentalisht.

Më shumë

spot_img
spot_img