Tirana
broken clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
87 %
1kmh
75 %
Hën
10 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
9 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Angli u “çlirua” nga masat anti-Covid, qytetarët mbyshin rrugët e lokalet

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Emocionuese dhe e frikshme ishte nata e mbrëmshme në Angli, pasi qeveri lehtësoi masat anti-Covid, shkruan BBC.

Dje u vendos që të hapen lokalet dhe pubet në ambienetet e jashtme, kjo ka bërë qytetarët të dynden dhe të mbushin rrugët dhe lokalet.

Të rinjtë nën shoqërinë e njëri-tjetrit kanë shijuar një pije duke harruar në një moment pandeminë dhe kohën e vështirë që po kalon bota.

Kujtojmë që pas tre muajsh Anglia ka vendosur të hap lokalet, restorantet dhe pubet në ambientet e jashtme. Anglia hyri në izoli më 5 janar dhe dje u vendos që të lehtësohen masat.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img