Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
2.1kmh
0 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Anglezët DORËZOHEN përballë GRUSHTAVE të Florian Markut, kampioni kuqezi merr një fitore të madhe në Londër

spot_img

Lajme të ngjashëm

8a4b278abcd1387d6e93f94870cb18a3

Boksieri shqiptar Florian Marku ka mbajtur ehde një herë tjetër lart flamurin kuqezi, pasi ka mposhtur në Londër boksierin anglez Rylan Charlton.

Janë dashur 8 raunde që trajneri i boksierit anglez të hidhte peshqirin dhe të dorëzohej, pasi boksieri i tij nuk po mundte t’i përballonte grushtimet e njëpasnjëshme të kampionit kuqezi.

Kjo është fitorja e tetë e Florian Markut në boks, ndërkohë që regjistron edhe një barazim në muajin dhjetor, ndërsa ende nuk e njeh shijen e humbjes.

Një fitore e madhe për boksierin shqiptar, që tashmë sheh më lart për t’u ndeshur me boksierë edhe më të rëndësishëm në Angli.

Më shumë

spot_img