Hapësire reklamuese

Showbiz & Lifestyle

Angelina Jolie viziton kampin e refugjatëve mes Venezuelës dhe Kolumbisë

Shkruar nga Newsbomb

Aktpeja Angelina Jolie, njëherësh ambasadorja e OKB-së ka vizituar së fundmi një kamp refugjatësh në kufirin Kolumbi-Venezuelë.

Sipas mediave ndërkombëtare aktorja ka shkuar atje për të mësuar më shumë rreth kushteve me të cilat emigrantët përballen si edhe për të rritur ndërgjegjësimin për nevojat e tyre.

Jolie është takuar me punonjësit e ndihmave, venezuelasit dhe ka vizituar një kamp të ndërtuar nga UNHCR-ja për emigrantët e pambrojtur.

Ylli i Hollywood-it ka vlerësuar Kolumbinë për pranimin e më shumë se 1.3 milion emigrantëve venezuelas dhe u ka bërë thirrje udhëheqësve të vendeve të zhvilluara të bëjnë më shumë për të ndihmuar refugjatët në mbarë botën.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese