Hapësire reklamuese

Bota

Angelina Jolie shkon në Ukrainë, takon fëmijët e prekur nga lufta në Lviv (VIDEO)

Shkruar nga Newsbomb
Angelina Jolie shkon në Ukrainë, takon fëmijët e prekur nga

Aktorja e famshme Angelina Jolie ka vizituar Ukrainën për të takuar fëmijët e prekur nga konflikti dhe organizatat lokale që punojnë për t'i mbrojtur ata.

Jolie, e cila është një e dërguar speciale për Komisionerin e Lartë të Kombeve të Bashkuara për Refugjatët, u takua me fëmijë jetimë që janë zhvendosur nga fronit i luftës, duke përfshirë të rinj të evakuuar nga Mariupol, si dhe me vullnetarë dhe mjekë ukrainas që kujdeseshin për ta.

Aktorja u shfaq në një kafene në Lviv, në Ukrainën perëndimore. Pamjet që u publikuan në rrjetet sociale tregojnë Jolie duke u dhënë autografe fansave.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese