Tirana
light rain
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
3.6kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
13 °
E martë, 28 Mars, 2023

Angelina Jolie jep dorëheqjen si e dërguara e OKB-së për refugjatët

Lajme të ngjashëm

Angelina Jolie po largohet nga roli i saj si e dërguar speciale e Kombeve të Bashkuara për refugjatët dhe do të angazhohet “në një grup më të gjerë çështjesh humanitare dhe të të drejtave të njeriut”,

Jolie, e cila ka punuar me UNHCR- në për më shumë se dy dekada dhe u emërua e dërguar e posaçme në vitin 2012, thotë se ajo planifikon të “punojë ndryshe” dhe të angazhohet “drejtpërsëdrejti me refugjatët dhe organizatat lokale”, mes përpjekjeve të tjera.

“Jam mirënjohës për privilegjin dhe mundësinë që kam pasur për të punuar me kaq shumë oficerë të shquar dhe të përkushtuar në terren të UNHCR-së dhe kolegë të tjerë që bëjnë punë shpëtimi në nivel global dhe për të shërbyer si e dërguar speciale”, tha Jolie gjatë një deklarate duke mos dhënë më tepër detaje.

Më shumë