Tirana
few clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1kmh
20 %
Sht
27 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
24 °
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Angela Merkel si qytetare e thjeshtë, nga Kancelare në “amvisë”, Blid: Ishte në supermarket, bleu sallam 34 euro

spot_img

Lajme të ngjashëm

E larguar nga posti i kancelares, Angela Merkel po vazhdon jetën e saj si një qytetare e thjeshtë.

Së fundmi ajo është fotografuar në supermarketin e sja të preferuar në Berlin teksa ishte duke blerë një sallam  “chorizo”.

Sipas gazetës gjermane “Blid” ish-kancelarja ësahtë forografuar teksa mbante në duar një produk i cili nuk është gjerman, por spanjoll dhe madje i shtrenjtë, 34.8 euro.

“Chorizo” ​​spanjoll është bërë nga mishi i derrit i tymosur dhe kripë. Merkel mund të mos shpenzojë shumë para për rrobat e saj, por kur vjen puna për ushqime atëhere gjërat ndryshojnë.

Sipas “Shoqatës së Tatimpaguesve”, ajo merr një pension mujor prej rreth 15 mijë euro.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img