Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
3.6kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
26 °
Pre
19 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Angela Merkel reagon për takimin me Ramën, zbulon DHURATËN që i bëri kryeministri

spot_img

Lajme të ngjashëm

8644e7e754d7190a15ad6966960a70b8

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka reaguar pas takimit me kryeministrin Edi Rama.

Në një postim në Instagram, Merkel bën me dije se Rama i ka dhuruar librin e tij të fundit me piktura.

Kancelarja gjermane ka publikuar një foto nga ky takim, ku diskutuan për hapjen e negociatave të shqipërisë me BE.

“Kancelarja Merkel priti në Kancelari Edi Ramën, Kryeministrin e Shqipërisë. Politikani është gjithashtu një artist dhe i solli Kancelares librin e tij të fundit si dhuratë”, shkruan Merkel.

Ndërkohë, kreu i qeverisë tha se kancelarja kishte dhënë vlerësime pozitive ndaj Shqipërisë, duke nëkuptuar kështu se i ka dhënë PO-në për negociatat.

cghjk.png

71060298_10156984656931523_5672927722364469248_n.jpg

70450031_10156984656911523_2291363871299993600_n.jpg

70375244_10156984657051523_1519822646395535360_n.jpg

Më shumë

spot_img