Tirana
few clouds
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
60 %
2.6kmh
20 %
Mër
18 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
19 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Angela Merkel në Tiranë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka qenë dje në Tiranë, në një vizitë të rëndësishme në mbyllje të karrierës së saj. Disa javë para se të largohet përfundimisht nga politika, Merkel zgjodhi të vizitonte vendet e Ballkanit Perëndimor.

Dje shefja “de facto” e Europës mbërriti në Tiranë nga Aeroporti i Rinasit dhe u pritë në një ceremoni zyrtare nga Garda e Republikës. Më pas, Merkel zhvilloi një takim “kokë më kokë” me kryeministrin Edi Rama.

Kancelarja gjermane zhvilloi po ashtu takime bilaterale me liderët e vendeve të tjera të rajonit me të cilët nuk mund të takohej në shtetet e tyre. “Ballkani Pernëdimor ka shumë miq”, tha kancelarja kur u pyet se kush nga liderët europianë mund ta zëvendësonte.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img