Hapësire reklamuese

Aktualitet

Anëtari i Komisionit për testimin e policëve bashkiakë në Mirditë shpall veten fitues

Shkruar nga Newsbomb

Në fillim të muajit Shkurt në bashkinë Mirditë u ngrit një Komision për të testuar punonjësit e policisë bashkiake në detyrë.

Testimi i punonjësve bashkiakë përfshinte provim me shkrim dhe intervistë të strukturuar me gojë. Nga ky testim Komisioni shpalli ditën e premte (23 shkurt) 13 fituesit konkurrent që kaluan me sukses testimin.

Por ajo që vihet re dhe ngre pikëpyetje mbi transparencën e këtij testimi është fakti që njëri nga anëtarët e Komisionit për testimin e policëve, Gjetë Molla ka shpallur veten e tij fitues për polic.

Komisioni për testimin e policëve përbehej nga:

Besian Dedaj

Genc Vladi

Gjetë Molla

Arben Gega

Jonida Gjoci

Policët fitues të testimit:

Lorenc Ndreka

Gëzim Kolaj

Ervis Deda

Ndrec Prenga

Gjetë Molla

Ervin Toma

Arjan Marku

Gjon Gjinaj

Geg Shkurti

Zef Dodaj

Pashk Deda

Greisi Gjoka

Martin Lusha

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese