Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
53 %
3.1kmh
0 %
Pre
20 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Anëtarësimi i të rinjve në PS, Balla jep lajmin e mirë nga Belshi  

spot_img

Lajme të ngjashëm

c3c620ead03e5f9eda5033bf8f692ea5

Ka vijuar fushata për antarësimin e të rinjve në Partinë Socialiste në Belsh.

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla së bashku me deputetin Musa Ulqini dhe Kryetarin e Bashkisë së Belshit Arif Tafani mirëpritën në Partinë Socialiste anëtarët e rinj.

Shumë të rinj e të reja, burra dhe gra të profesioneve të ndryshme nga zona e Dumresë janë anëtarët më të rinj të Partisë Socialiste. 

“Unë sot kam ardhur në Belsh për të ndarë me ju lajmin e mirë të përfundimit të projektit të fazës tjetër të Rilindjes Urbane të Belshit, e që ka të bëjë me depozitimin në qeveri të aplikimit të Bashkisë së Belshit. E njëjta pamje që kemi sot këtu, pas një viti do të jetë në të gjithë pjesën tjetër të liqenit për të përmbyllur një unazë të plotë përreth tij. Ky është një lajm i mirë për të gjithë Belshin i cili tashmë është kthyer në destinacionin më të rëndësishëm turistik të qarkut të Elbasanit. Por përveç pjesës së Rilindjes Urbane, unë nuk e quaj detyrën time, të Musait e të Arifit të kryer nëse ne nuk mbajmë fjalën deri në fund për çështjen e ujit të pijshëm. Ky është një angazhim të cilin vetë kryeministri e ka marrë këtu përpara jush e për të cilin Musai insiston vazhdimisht, tani që ne diskutojmë buxhetin”, u shpreh Balla.

 

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img