Tirana
broken clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
87 %
1kmh
75 %
Hën
10 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
9 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Anëtarësia e PD voton nesër 39 kandidatët për deputetë në Korçë, në LISTË studiuesi dhe ekonomisti i njohur (EMRAT)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

38088a5e60d9e3ce8b576de113a87672

Demokratët e Qarkut të Korçës do të votojnë të mërkurën për kandidatët e propozuar nga anëtarësia, të cilët kanë kaluar filtrin paraprak të verifikimit nga Komisioni i Vlerësimit të Kandidatëve.

Qarku i Korçës me 11 mandate, ka 39 kandidatë potencialë për deputetë. Demokratët kanë të drejtë të votojnë listën në bllok ose të kontestojnë një emër. Nga emrat në listë, bie në sy ai i studiuesit të njohur Erald Kapri dhe eksperti i ekonomisë Dritan Shano.

Dega Devoll

1. ARBEN KAMBO

2. ARTUR AGOLLI

3. BLEDJON NALLBATI

4. HEKURAN HOXHALLI

5. VALTER MIZA

6. VOJSAVA BREGU

Dega Kolonjë

1. ARTUR NAZARKO

2. FATMIR GUDA

3. MARJETA HALILI

4. SOELTO LARTI

Dega Korçë

1. ADRIAN MAHO

2. ANDREA MANO

3. DRITAN SHANO

4. GJERGJI GJATA

5. GJERGJI MERO

6. KIÇO TANE

7. KRISTI KOÇIBELLI

8. LANDI GUSHI

9. LEDINA ALIOLLI

10. MATEO BALLI

11. METIN VENXHA

12.NIKOLLAQ DOKU

13.SORINA KOTI

14.SUELA MYRTOLLARI

Dega Maliq

1. ALFRED GEGA

2. ELIDJON KOLLÇINAKU

3. ERVIN SALIANJI

4. MAGDALENA HOXHA

5. XHEVDET BELISHTA

Dega Pogradec

1. ANILA HYSENBEGASI

2. ARJAN MALCELLARI

3. ARMANT ZERKA

4. EDUART KAPRI

5. ERALD KAPRI

6. ERLIS ÇELA

7. GENTI ÇELA

8. KLEVIS BALLIU

9. OLIGERT MUCOLLARI

10.SELAUDIN JAKUPLLARI

Pas përfundimit të procesit të konsultimit me anëtarësinë, kandidatët e konfirmuar i nënshtrohen vlerësimit përfundimtar të Komisionit në fazën e tretë. Anëtarët e komisionit votojnë bazuar, kryesisht, në vlerësimin e performancës politike të kandidatit dhe mundësinë e maksimalizimit të votës.

Pas këtij vlerësimi përfundimtar, lista me kandidatët që kalojnë fazën e tretë i dorëzohet për vendimmarje finale Kryesisë së Partisë Demokratike.
Votimi i konsultimit të anëtarësisë nisi në Qarkun e Kukësit dhe deri tani kanë votuar më shumë se gjysma e qarqeve, Dibër, Gjirokastër, Berat, Shkodër, Lezhë, Durrës, Elbasan, Vlorë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img