Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
37 %
4.6kmh
0 %
Enj
28 °
Pre
31 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
28 °
E enjte, 16 Shtator, 2021

Anëtar i Këshillit të PD sulmon Bashën: Mbrëmë tha një të vërtetë. Ja pse nuk vjen në pushtet

spot_img

Lajme të ngjashëm

Edvin Kulluri, anëtar i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, i njohur si kritik i qëndrimeve të Lulzim Bashës shprehet se kryedemokrati me njerëzit që ka zgjedhur nuk vjen dot në pushtet.

Me anë të një postimi në Facebook, Kulluri i referohet deklaratës së mbrëmshme të Bashës i cili tha se grupi parlamemtar i PD nuk ka kriminelë, raporton newsbomb.al.

“Kur u pyet per grupin parlamentar te PD-se, qe sipas gazetareve nuk frymezon, Basha tha se “ne kete grup nuk ka kriminele”, ai tha nje te vertete! Por nuk na tha nese i grupi i meparshem kishte apo jo kriminele. Nuk na tha po ashtu nese ishin kriminele shume anetare te Kryesise dhe Keshillit Kombetar qe mbajten peshen kryesore ne vitet 2013-2017 gjate organizimit ne parti dhe zgjedhjet lokale te vitit 2015! Gjithashtu nuk tha se cilen strukture pyeti per kete grup parlamentar qe rreshtoi ne lista! Dhe se fundi, akuzoi Ramen se i “nxjerr kandidatet nga xhepi” ndersa vete nuk tha nga cili sirtar i nxorri, kur nuk ka votuar asnje forum! Qe ka njerez ne PD qe kane deshire te genjehen eshte histori e njohur, por me keta nuk vjen dot ne pushtet! Politika eshte BESIM dhe kete parim Basha nuk e zhben dot, por vetem i shmanget pergjegjesise qe ka si kryetar i opozites. Dhe pergjigja e shumices se votuesve eshte e qarte: bojkot elektorak ndaj se djathtes! Nuk ka blere Rama 230 mije vota demokratesh. Por Justifikim e ka gati gjithesesi per zgjedhjet lokale: “me vodhen”! Dhe genjeshtra vazhdon, e vazhdon, e vazhdon…. Dhe do kete ende ca njerez qe do e besojne dhe do jetojne ne “realitetin” e Bashes! Humbes por “krenare”!”, shprehet ai.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img