Tirana
broken clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
87 %
1kmh
75 %
Hën
10 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
9 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Andi Bushati: Lulzim Basha është një idiot i dobishëm, hiqet sikur se kupton që…

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

6ad150cb8a14fbeae177b03d4484e8bd

Analisti Andi Bushati bëri deklaratën e fortë sot duke thënë se Rama është “i vendosur për të bërë masakër elektorale”, ndërsa Lulzim Basha është një “idiot i dobishëm”.

Bushati tha në emisionin “Open” se ndërrimi i pushtetit nuk është problem, por problemi është rruga që po ndiqet.

“Situata është e qartë,nga njëra anë kemi Ramën të vendosur për masakër elektorale dhe Bashën që bën idiotin e dobishëm, dhe hiqet sikur nuk e kupton që masakra po ndodh para syve të tij. Nëse ti thua që ky është fundi i Ramës, nëse pushteti ndërrohet nuk do përbëjë problem, problemi është se rruga që po ndiqet, është masakër.

Ndryshimi rregullave të lojës është se Rama në 2013 ka ardhur në pushtet me koalicion, tani nuk le PD dhe LSI që të koalicionohen se do t kalonin ën opozitë. Ai thotë:’mua kështu nuk më del loja, po e prish’. Ky është ndryshimi i madh”, tha Bushati.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img