Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Hën
29 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
Pre
18 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Andi Bushati: Gabimi i Bashës dhe kujt i trembet Meta

spot_img

Lajme të ngjashëm

Analisti Andi Bushati, i ftuar në News 24 ka diskutuar mbi protestën dhe vetingun por dhe për rolin e LSI si dhe kujt i trembet kjo parti.

Sipas tij gabimi i Bashës ishte deklarata e tij për të bërë një Republikë të Re duke i dhënë arsye të majtës se nuk e do vetingun, “Basha ose kundërshton vetingun, ose ka rënë në kurthin e qeverisë së tij”.

Sipas tij LSI është një parti klienteliste që me strategjinë e saj, “herë i shkel syrin njërës palë dhe herë tjetrës”.

“Ilir Meta i trembet sulmit, po të shohesh strategjinë e LSI ka qenë shkeli syrin njërës palë pastaj tjetrës.

LSI ka më tepër elektrolat klientelist sesa stabël…

Prandaj LSI nuk do as fundin e njërës palë as triumfin e tjetrës.

Po të marrim 3 vite të LSI me PS dhe 4 vite të LSI me PD, LSI është parti e klientelës”,-është shprehur analisti Bushati.

Më shumë

spot_img