Tirana
overcast clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0.5kmh
90 %
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

Andi Bejtja i bën një pyetje të vështirë Ramës për dy kamarierët që i ka shokë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d2f49a45473821fcf419950a6cd7e37d

Analisti Andi Bejtja kap një detaj të fortë nga paketa ekonomike e qeverisë Rama duke i lënë këtij të fundit “detyrë” të gjejë “gjeagjëzën”.

“Gjeagjeza nga Paketa Ekonomike e Qeverisë! Kam dy shokë kamarierë, me rrogë të njëjtë; të dy pa punë nga Corona: të dyve i është thënë e njëjta fjalë nga pronarët respektivë “nuk kam mundësi”! Njëri do marrë 26 mijë lekë nga Paketa se është biznes i vogël, punonte te klubi lagjes, tjetri nuk merr se punonte në një bar në qendër që konsiderohej biznes i madh….Pyetje: nga ndryshon kamarieri parë nga kamarieri i dytë?”, shkruan Bejtja.

Kësaj pyetjeje mund t’i japë përgjigje vetëm Rama dhe ekspertët që e këshillojnë atë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img