Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
65 %
1.5kmh
75 %
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
30 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Analiza & Komente

MUSTAFA NANO mesazh Ramës për Dritan Lelin e Vlorës: Po ju shkruaj si një “këshilltar” që ua do të mirën, “ndalni” sulmet ndaj kryebashkiakut...

Nga Mustafa Nano Unë nuk e njoh Dritan Le lin. Nuk e kam takuar asnjëherë. Di vetëm atë që dinë të gjithë. Ai është kryetar...

Në 2021-22 përfundojnë mandatet, ISP publikon shifrat; tre cilësi që duhet të merren në konsideratë nga institucionet e drejtësisë së re

Instituti i Studimeve Politike Reforma në drejtësi premtoi efikasitetit të sistemit të ri gjyqësor, dhënie drejtësie, transparencë dhe profesionalizëm. Ka pasur progres dhe në tërësi...

Analiza e Përparim Kabos: Në Këshillin e Sigurimit na futi SHBA, mos humbisni shancin me kalamanjtë e klubit partiak si mbushët OSBE-në (E PLOTË...

Shkruan Përparim Kabo Perfaqesimi institucional dhe autoriteti i perfaqesimit... Lajmi per perfshirjen e Shqiperise ne Keshillin e Sigurimit duket sikur nuk paska rendesi per vendin tone...

Samiti Biden-Putin, befasues apo i shumëpritur

Nga Arben Cici Shtëpia e Bardhë ka përgatiur me shumë kujdes udhëtimin e parë ndërkombëtar të Presidentit Joe Biden, që kur ai i zgjodh President...

“Gjueti shtrigash” ndaj Dritan Lelit te Vlorës: Planifikohet shkarkimi i tij dhe në sulm hidhen gjithë ish deputetët e PS, Bello e Velaj e...

Dritan Leli dhe Partia Socialiste i kanë ndarë rrugët, aq sa po planifikohet edhe shkarkimi i tij nga posti i kryebashkiakut të Vlorës. Refuzimi...

Listat e zeza të DASHI-it dhe ‘delet’ e mbikëqyrura nga ‘sigurimsat’ e ‘Rilindjes’!

Nga Kim Mehmeti Kohët e pas zgjedhjeve parlamentare janë si ato të pas përmbytjeve, e kur uji që tërhiqet, lë pas vetes ose humus që...

Nikoll Lesi i “hap punë” Ilir Metës: Zoti President, si nuk dekorove gazetën “Koha Jone” për 30 vjetor?! (Komenti)

Nga Nikoll Lesi Në historinë e një vendi disa gjëra janë shumë të rëndësishme. Një ndër to mbetet media e lirë, pushteti i katërt, siç...

Mero Baze: Lulzim Basha kërkon “unitet” për të nënshtruar partinë, ai po e përdhunon Sali Berishën

Nga Mero Baze Lulzim Basha ka gjetur një kauzë cinike, në një fushatë të panevojshme brenda partisë, duke bërë thirrje për unitet. Mund t’ua kursente...

FIERI, LUSHNJA, DIVJAKA “u mbytën në para”, pse humbi PS një deputet??? (ANALIZA E VOTËS)

Çfarë ndodhi me zgjedhjet në Qarkun Fier? Pse rezultati nuk ishte i pritshmerive të Partisë Socialiste ? Ku ishin humbjet më të mëdha në vota? Cilët janë...

Profesori FUGA në prag të zgjedhjeve të PD: Ruhuni nga struktura “leniniste”, PESË pikat si duhet të demokratizohet PD, militantët nuk janë “dele”

Nga Artan Fuga Militantët nuk janë "dele". Pasi e panë me dylbi fitoren në zgjedhjet për deputetë, tani të shohin se vota e tyre shkëmbehet...

Lajmet e fundit