Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
31 %
1.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Analiza e masakrës zgjedhore/ PD mbledh sot Kryesinë dhe zbardh vendimet që do të miratohen (RENDI I DITËS)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryesia e Partisë Demokratike propozon që Kuvendi Kombëtar i PD të mblidhet më datë 17 korrik.

Mësohet se në mbledhjen e sotme, në Kryesinë e kësaj force politike do të diskutohet dhe analizohet ajo PD e quan ‘masakër zgjedhore’, përsa i përket zgjedhjeve të 25 prillit.

Gjithashtu Kuvendi Kombëtar i PD do të shohë mundësitë për ndryshime në statut.

Propozimi nga Kryesia e PD vendosi:

Thirrjen e mbledhjes së Kuvendit Kombëtar të Partisë, ditën e shtunë, datë 17 Korrik 2021, ora 11:00.

Rendi i ditës së mbledhjes së Kuvendit Kombëtar, është si më poshtë:

“1. Informimi i Kuvendit Kombëtar të Partisë mbi analizën e masakrës zgjedhore të 25 Prillit 2021 dhe përcaktimi i linjave kryesore të strategjisë politike  të Partisë Demokratike, në rolin dhe përgjegjësinë e saj në mbrojtjen e demokracisë, të drejtave themelore të njeriut dhe rikthimit të legjitimitetit të institucioneve demokratike.

2-Vlerësimi i mundësisë për ndryshime në Statutin e Partisë Demokratike të Shqipërisë, në funksion të rritjes së eficencës së organeve të partisë apo demokratizimin e mëtejshëm të mënyrës së funksionimit të strukturave të Partisë.

3-Zgjedhja e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike.”.

Më shumë

spot_img
spot_img