Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
1kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Analisti: Rama imiton Trump-in, ndërhyn Spiropali: Ka qenë i tillë përpara Trump-it

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4eeac747963441431f2a8b46b1f9dc26

Në të gjitha ekranet shqiptare zgjedhjet elektorale të Amerikës janë në qendër të vëmendjes.

Kjo temë po diskutohet dhe në ‘open’, aty ku ka pasur një “fërkim” mes analistit Pallaska dhe ministres Spiropali.

Pallaska tha se është qesharake që Rama dhe Kurti të poziconohen kundër Tump pasi ata e imitojnë atë në sjellje, veprime dhe komunikim.

“Mua më duket qesharake, pasi Rama dhe Kurti e imitojnë Trump-in. Këtu kemi si shembull populizmin e shfrenuar”.

Menjëherë ka ndërhyrë Elisa Spiropali e cila tha se Rama ka qenë i tillë para Trump.

“Nuk mund të thuash se Rama imiton. Rama ka qenë I tillë para se të kandidonte Trump për president. Në qoftë se flasim për populizmin Rama është që në vitet 2000 kur u zgjodh kryetar i bashkisë Tiranë”- tha Spiropali.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img