Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
53 %
1kmh
75 %
Die
8 °
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
E diel, 27 Nëntor, 2022

Analisti publikon foto nga protesta dhe thumbon Yuri Kim: Sa shumë dele barngrënëse

spot_img

Lajme të ngjashëm

Mijëra demokratë dhe qytetarë të thjeshtë nga disa qytete të Shqipërisë i janë bashkuar sot protestës së thirrur nga ish-kryeministri Sali Berisha në Tiranë. Analisti Andi Bushati ka reaguar për pjesëmarrjen e lartë dhe ironizon Ambasadoren Yuri Kim.

“Askush se kishte menduar se mund te gjendeshin kaq shume dele barngrenese”, shkruan ai në rrjetet sociale, dhe ndan një foto dyshe nga protesta e të diplomates amerikane, si një përgjigje ndaj deklaratës së Kim muaj më parë.

Kur Sali Berisha nisi përpjekjet për të marrë PD, ambasadorja e SHBA në Tiranë deklaroi: “Do të ishte një ironi historike por edhe një tragjedi për vendin, jo vetëm për partinë, nëse partia do të hante bar për hir të interesave personale të një njeriu.”

Më shumë
spot_img
spot_img