Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
65 %
3.6kmh
75 %
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
26 °
Mar
23 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

ISP nxjerr deklaratën: Basha kishte të drejtë për Vangjush Dakon, tani të vendosë për deputetin e PD

spot_img

Lajme të ngjashëm

Instituti i Studimeve Politike nxjerr një deklaratë të kreut të PD, Lulzim Basha, të tetorit 2020, kur ai kërkonte që kryebashkiaku i Durrësit të largohej nga Kryesia e PS pasi ishte shpallur “non-grata” në Amerikë.

Sipas shënimit të ISP, tashmë PD duhet të vendosë për fatin e deputetit të saj, Sali Berisha, i cili është shpallur “non-grata” nga DASH bashkë me familjen e tij.

Shënimi Institutit të Studimeve Politike

LB kishte të drejtë në tetor 2020! Dako s’duhej & s’duhet të jetë në kryesi & përfaqësues në PS. I njëjti rregull vlen për emrat e tjerë në listën e zezë amerikane, në PS, PD, LSI, PSD! Partitë janë institucione kushtetuese dhe me dobi publike, rregullat e tyre të brendshme flasin për integritetin, vlerat, moralin dhe parimet e demokracisë dhe shtetit të së drejtës, për llogaridhënie dhe përgjegjësi, ndaj është koha që ato duhet të kenë sjellje më serioze!

PS duhet të vendosë sa më parë distancimin e saj nga anëtari i kryesisë, PD të vendosë për deputetin e saj, PSD të vendosë për kryetarin e saj, – tri rastet e para politike në listën e zezë amerikane! Koha për politikë (më) të pastër!

1 12 1

2 13

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img