Tirana
clear sky
6 ° C
6 °
6 °
87 %
1kmh
0 %
Pre
15 °
Sht
14 °
Die
13 °
Hën
12 °
Mar
12 °
E premte, 16 Prill, 2021
spot_img

Analisti në Kosovë: Shqipëria shtet serioz, ka depërtuar në tregun e egër global për vaksinat

spot_img

Lajme të ngjashëm

Aksesi i disa shteteve për vaksinave kundër koronavirusit ka shkaktuar debat të madh, në botë por edhe në rajon.

Shumë shtete të konsideruara me ekonomi të dobët kanë siguruar pak ose aspak vaksina, ndërsa disa të tjera janë drejt përfundimit të vaksinimit. Por analisti i njohur nga Kosova, Blerim Latifi, e konsideron Shqipërinë një “shtet shumë serioz”.

Ai thotë se Shqipëria ka arritur të depërtojë në tregun e egër global për vaksinën.

Fakti se ka arritur të depërtojë në tregun e egërsuar global ku lufta për vaksinën udhëhiqet thjesht nga e drejta e më të fortit, na tregon se Shqipëria, me gjithë problemet që ka, është një shtet shumë serioz.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit