Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
2.1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

Analisti Nazarko tregon interesin e mazhorancës me kryeprokurorin e ri të përgjithshëm

spot_img

Lajme të ngjashëm

Çështja e zgjedhjes së kryeprokurorit të ri të përgjithshëm, vijon të diskutohet shumë.

Analisti i njohur, Shpëtim Nazarko  i ftuar në emisionin “360 gradë” në Oranews ka shprehur mendimin e tij në lidhje me këtë çështje.

Nazarko shprehet se përfitimet me zgjdhjen e prokurorit lidhen me kompetencat e tij.

“Çfarë interesi ke për të zgjidhur një prokuror të përkohshëm? Nëse shikon kompetencat. Ky prokurori i përkohshëm është si ai njeriu që do të bëjë një punë që heq tonelata të dheut. Po të hysh tek kompetencat e reja, po të flasësh me ironi, janë ato të kontrollit të hajdutëve të Kombinat-Kinostudio. Po të shtosh këtu siç thotë opozita që ka të drejtë të heqë prokurorët e krimeve të rënda, e gjitha kjo ka të bëjë me heqjen e sasisë së madhe të dheut. Gjitha këto mund të quhen teori të logjikshme që thotë herë opozita, herë pozita, secila mbron veten. Ka një ndryshim në këtë histori që hyri në teorinë e konspiracionit. Prokurorit të përgjithshëm i thanë se Llallës i ka mbaruar mandatit, ndërsa ata që e shohin me vëmendje këtë proces dhe që e kanë përgatitur këtë kushtetutë të re, e cila në thelbin e saj ka Vettingun, OPDAT dhe EURALIUS i kanë dhënë vistën”,- u shpreh Shpëtim Nazarko. 

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img